Veľká AKCIA

Linex Complex 14 kapsúl
  • Linex Complex 14 kapsúl

Linex Complex 14 kapsúl

LINEX® COMPLEX obsahuje živé lyofilizované baktérie rodu Lactobacillus - bakteriálny kmeň Lactobacillus rhamnosus GG.

Špecifické referencie

Cena
7,83 €
S DPH
Ks

Lactobacillus rhamnosus GG patrí do skupiny baktérií mliečneho kvasenia, ktoré sú súčasťou črevnej mikroflóry u ľudí. Lactobacillus rhamnosus GG je najviac preskúmaná baktéria a dobre známy kmeň baktérií mliečneho kvasenia, ktorý obnovuje a udržiava rovnováhu črevnej mikroflóry u dospelých a detí.

LINEX® COMPLEX navyše obsahuje starostlivo vybrané vitamíny B1 (tiamín), B2 (riboflavín), B6 (pyridoxín) a minerál zinok, ktoré majú priaznivé účinky na zdravie.

Laktobacily - baktérie mliečneho kvasenia sa prirodzene nachádzajú v tenkom a hrubom čreve ľudského tela spolu s inými baktériami.

Zloženie črevnej mikroflóry je obnoviteľné. Zmeny v počte baktérií v črevách sú prirodzeným procesom, ku ktorému dochádza nepretržite. Závisí to predovšetkým od zloženia prijatej potravy, veku, dostupnosti a zloženia substrátov pre rast mikrobioty (mikroflóry), pH v črevnom trakte, stavu čreva, ako aj od miesta bydliska a životného štýlu.

Zdravá rovnováha črevnej mikroflóry môže byť porušená vplyvom rôznych faktorov ako sú:

  • Vírusové a bakteriálne črevné infekcie (napr. cestovateľská hnačka, rotavírusové infekcie)
  • Antibakteriálna liečba (napr. antibiotikami)
  • Stres
  • Nevyvážená alebo nevhodná strava
  • Porucha biorytmu (napr. zmena časového pásma pri cestovaní)Porucha rovnováhy črevnej mikroflóry býva spojená s gastrointestinálnymi poruchami ako sú črevné ťažkosti, plynatosť, hnačka, oslabený imunitný systém a kožné alergie ako atopická dermatitída.

Podávanie Lactobacillus rhamnosus GG, ktorý sa nachádza vo výživovom doplnku LINEX® COMPLEX, je vhodné pre obnovu a udržanie prirodzenej rovnováhy črevnej mikroflóry.

Množstvo vedeckých publikácií a klinických štúdií s baktériou Lactobacillus rhamnosus GG ukazuje, že tento probiotický kmeň môže mať priaznivé účinky na funkciu gastrointestinálneho a imunitného systému a bolo preukázané sa, že je bezpečný a dobre znášaný. To je dôvod, pre ktorý je kmeň Lactobacillus rhamnosus GG odporúčaný mnohými odborníkmi.

LINEX® COMPLEX obsahuje živé lyofilizované baktérie rodu Lactobacillus - bakteriálny kmeň Lactobacillus rhamnosus GG.

Špecifické referencie

Napíšte Váš názor na produkt ako prvý