Veľká AKCIA

INOFOLIC 60 vrecúšok
Akcia
 • INOFOLIC 60 vrecúšok

Exeltis Inofolic prášok vo vrecúškach 60 ks

 Produkt podporuje činnosť vaječníkov, zvyšuje počet kvalitných a oplodnenia schopných vajíčok. Podľa klinických štúdií môže pomôcť ženám túžiacim otehotnieť.

INOFOLIC je doplnok stravy, ktorý obsahuje:

 1. kyselinu listovú,

 2. myo-inozitol.

Špecifické referencie

Cena
28,89 €
S DPH
Ks
Na sklade nie je dostatok produktov

 

Prečo sú tieto dve látky dôležité?

Kyselina listová zohráva dôležitú úlohu pri krvotvorbe a pri syntéze nukleových kyselín a aminokyselín. Plodu napomáha deliť bunky, podporuje jeho rast a diferenciáciu tkanív nervovej sústavy. Okrem iného, ju nájdete najmä v šalátovej zelenine – špenáte, brokolici, chrene, ružičkovej kapuste alebo v ovsených vločkách, sušených datliach, figách a v celozrnnom pečive. Nedostatok kyseliny listovej môže pri otehotnení spôsobiť značné komplikácie. Hrozí odtrhnutie placenty alebo zvýšenie rizika potratu. Pozitívne účinky kyseliny listovej sú:

 • podporuje rast a vývoj buniek,

 • vplýva na tvorbu tkanív plodu,

 • pomáha rozvíjaniu rečových schopností dieťatka,

 • prospieva celkovému nervovému systému a emocionálnemu zdraviu.

Nedostatok kyseliny listovej môže spôsobiť:

 • rázštep chrbtice, rázštep pery a podnebia,

 • vrodené chyby srdca, poruchy močového mechúra,

 • chudokrvnosť,

 • predčasný pôrod, zníženú pôrodnú hmotnosť dieťatka.

Myo-inozitol pozitívne ovplyvňuje ovuláciu. Pomáha rastu a dozrievaniu ženských vajíčok. Rovnako, má dobrý vplyv aj na spermie, tým, že zvyšuje ich aktivitu a pohyblivosť (na spermie odporúčam užívať koreň Maca). Myo-inozitol, patrí do skupiny vitamínov B. Je vhodné ho začať užívať ešte pred plánovaným otehotnením. Nájdete ho v mnohých rastlinných zdrojoch. Obsahujú ho najmä citrusové plody, celozrnné obilniny, semiačka, strukoviny a droždie.

„INOFOLIC je vhodné užívať pri zvýšenej potrebe inozitolu a kyseliny listovej alebo v prípade ich nedostatku v organizme. INOFOLIC obsahuje v jednom vrecúšku 2 g myo-inozitolu a 200 μg kyseliny listovej.

Užívanie a dávkovanie Inofolicu

Inofolic sa predáva vo forme vrecúšok s bielym práškom, ktorý rozpustite v pohári vody kedykoľvek počas dňa. Je určený špeciálne pre ženy. Ak lekár nerozhodne inak, odporúčaná denná dávka sú 4 g, teda dve vrecúška. Dávkovanie prekonzultujte so svojim gynekológom, ktorý vám poradí najlepšie. Všetky dôležité informácie nájdete v príbalovom letáku. Rovnako je dôležitá zdravá, pestrá a vyvážená strava, nakoľko Inofolic nie je jej náhradou.Neobsahuje lepok, laktózu ani sacharózu a jeho užívanie je jednoduché, keďže je rozpustný vo vode. Nakoľko je to výživový doplnok, je voľne predajný a dostupný aj bez lekárskeho predpisu.

 

 Produkt podporuje činnosť vaječníkov, zvyšuje počet kvalitných a oplodnenia schopných vajíčok. Podľa klinických štúdií môže pomôcť ženám túžiacim otehotnieť.

INOFOLIC je doplnok stravy, ktorý obsahuje:

 1. kyselinu listovú,

 2. myo-inozitol.

Špecifické referencie

Napíšte Váš názor na produkt ako prvý